Znojemská astronomická společnost

Ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma
Home Tábory Novinky Tábor Uhřínov 2016 - internetový zpravodaj

Tábor Uhřínov 2016 - internetový zpravodaj

Email Tisk PDF
seznam článků
Tábor Uhřínov 2016 - internetový zpravodaj
1. Táborový den 4.7. 2016; pondělí
2.Táborový den 5.7. 2016; úterý
3.Táborový den 6.7. 2016; středa
4.Táborový den 7.7. 2016; čtvrtek
5.Táborový den 8.7. 2016; pátek
6.Táborový den 9.7. 2016; sobota
7.Táborový den 10.7. 2016; neděle
8.Táborový den 11.7. 2016; pondělí
9.Táborový den 12.7. 2016; úterý
10.Táborový den 13.7. 2016; středa
11.Táborový den 14.7. 2016; čtvrtek
12.Táborový den 15.7. 2016; pátek
13.Táborový den 16.7. 2016; sobota<
14.Táborový den 17.7. 2016; neděle
15. Táborový den 18.7. 2016; pondělí
16. Táborový den 19.7. 2016; úterý
17.Táborový den 20.7. 2016; středa
18.Táborový den 21.7. 2016; čtvrtek
19.Táborový den 22.7. 2016; pátek
Fotogalerie tábora 2016
Informace k odjezdům
Všechny strany

tabor 1 tabor 2

Nově také na facebooku: Spolek Táborových astronomů. Přidejte si nás mezi přátele!

Poslední volná místa na náš druhý astronomický tábor v Libochové!!!

!!! INFORMACE K ODJEZDU - SEZNAMY !!!

Tábor je v plném proudu, celková fotogalerie zde.

Jednotlivé dny deníku:

 1. den; 2. den; 3. den; 4. den; 5. den; 6. den; 7. den; 8. den; 9. den; 10. den; 11. den; 12. den; 13. den; 14. den; 15. den; 16. den; 17. den; 18. den; 19. den - poslední

Poštovní adresa: LDT ZNAS Uhřínov, 594 41 Uhřínov

Táborový telefon: + 420 607 419 965 

Jak psát dětem maily.

Jako každý rok můžete posílat maily táborníkům. My je vytiskneme a předáme dětem na nejbližším nástupu jako běžnou poštu. Jen prosíme omezte velikosti případných příloh-barevných obrázků. Jsme v lese a připojení je přeci jen omezené.

Do předmětu napiště jméno a příjmení !!!

Mailová adresa táborníků je :  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Příklad: Novák Pavel -  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

V případě sourozenců se stejným příjmením pak: prijmení Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Příklad: Novák Pavel - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


 


 1. Táborový den 4.7. 2016; pondělí

Příjezd proběhl podle plánu. Rozdělení do stanů a oddílů s drobnými kompromisy snad ku spokojenosti všech stran. A zítra to všechno vypukne..

Pár fotek zde.


2. Táborový den 5.7. 2016; úterý

Problém s vosami vyřešen! Když jsme přijeli do tábořiště, na latrínách nás čekalo nemilé překvapení v podobě vos. Než se nám podařilo dostat hnízdo pod kontrolu, pár štípanců jsme utržili. Ale musím říct, že všichni to zvládli statečně. Teď už však máme vyhráno!

Budíček byl dnes pozvolný, ze stanu táborníky vytáhlo sluníčko. Příslib suprového dne hned od začátku. Jako tradičně nesmí chybět rozcvička. Ušetřen byl služební oddíl, který chystal snídani – rohlíky se šunkou.

Po snídani se konal první nástup, při kterém se rozdělovaly barvy jednotlivým oddílům. Byl to docela boj! Kameny, nůžky a papíry lítaly o sto šest! Jak to dopadlo, uvidíte ve fotogalerii. Před nástupem na dopolední hru ještě proběhla bleskovka ve škrábání brambor, jelikož k obědu byl oblíbený smažák s tatarkou.

Při dopoledním výletu do hlubokého temného lesa jsme potkali bandu skřetů, které bylo potřeba zneškodnit a ochránit naši STŘEDOZEM! Člověk večer usne a ráno se probudí na úplně jiném místě a v úplně jiném čase :-)

Po poledním klidu proběhla další blesková hra  - sčítání lidu. Ryk a povyk byl slyšet na míle daleko. Na večeři bylo potřeba sehnat si nějaký prut a na tom si následně na velkém ohni opéct špeksony.

Večer byli táborníci pozvaní záhadnými bytostmi na promítání filmu Pán prstenu 1. díl, 1. polovina...

Fotky zde.


3. Táborový den 6.7. 2016; středa

Prosba – emaily: děkujeme, že na své potomky tak myslíte, emaily nám chodí každý den v hojném počtu. Velice nám usnadníte práci, když budete dodržovat jednoduché pravidlo – do předmětu psát jméno a příjmení. Ušetříte nám pátrací činnost, kdy předčítáme celé podepsané příbuzenstvo a čekáme, kdo se nebude stydět a o svůj email se před celým nastoupeným táborem přihlásí. 

Dnešní den proběhl v duchu trénování paměti, protože ta je velice důležitá. V nedalekém lesíku se nacházel úryvek z Hobita: Černá hora vysoko se tyčí, temný pán na lidi své křičí, Saruman jenž dlí v železném pasu… poztrácený po kouskách. Cílem táborníků bylo posbírat všechny části a správně je seřadit. V druhé polovině dopoledne jednotlivé skupinky začaly pracovat na své vlajce.

Odpoledne jsme pokračovali v pilování paměti. Na počátku byla opět básnička, kterou bylo potřeba se naučit a předávat jí dál a dál a dál dalším kamarádům. Můžete posoudit sami, jaký rozdíl je mezi originálem a konečnou verzí :-) 

Teď už jen čekáme na soumrak, je před námi noční hra! Musíme obejít všechny prstenové přízraky a najít toho, který nese prsten..

Pro lepší představu, jak to u nás vypadá, pokusíme se průběžně přidávat i pár fotek našeho okolí či zázemí. Snad budete rádi..

Fotky zde.


4. Táborový den 7.7. 2016; čtvrtek

Dnešní fotogalerie (odkaz zde) začíná včerejší noční hrou. V časových intervalech vycházeli odvážní bojovníci na stezku odvahy, během které museli posbírat podpisy od prstenových přízraků. Posuďte sami, vůbec to nebylo lehké.

Dnešní ráno bylo vyloženě sladké, čokokomáslo a kakao nikdy nezklamou. Fronta prostě nebrala konce.

Během dopoledne proběhlo obchodování se vzácnými komoditami Kraje, např. dýní, kukuřicí, bramborami….  Samozřejmě vedle běžného trhu funguje i ten druhý, černý, velice lukrativní. Ale na něm panují velice přísná pravidla. Zboží se musí kupovat a prodávat po tajmu. Ale i tak není nikdy nic jisté a všechno zboží bylo ukradeno. Druhým úkolem tedy bylo získat vše zpět.

K obědu byly roštěnky s rýží. Nutno podotknout, že kuchyň dnes podala nadlidský výkon. Zrovna v tom největším náporu vaření vypověděl službu jeden hořák. S vypětím všech sil a použitím všech dostupných nohou a rukou se vše podařilo zvládnout pouze s drobným časovým zpožděním. Jen pro představu, strávníků tu máme kolem 90ti..

Na večer je naplánovaná diskotéka, na kterou právě probíhají horečné přípravy…


5. Táborový den 8.7. 2016; pátek

Jelikož se včerejší diskotéka skvěle vydařila a táborníci podali nadlidské taneční výkony, tak dnešní budíček byl o hodinu posunutý. Nicméně i přesto služební oddíl musel nastoupit na svoji celodenní službu. K snídani nám namazali housky a posypali sýrem.

Jen taková vsuvka: každý den má službu jiný oddíl, pravidelně se střídají. Za tábor to tedy na každého vyjde třikrát. Mezi hlavní úkoly patří umývání nádobí, především obrovských hrnců, ve kterých se tu pro všechny vaří. A také úklid kuchyně. Dále pak dozor nad dostatkem vody v umývárkách na záchodě a dohled nad tím, že máme v parných dnech co pít (doplňování šťávy do várnice). A v neposlední řadě také výpomoc při mazání rohlíků/chlebů při snídaních a večeřích.

Dopoledne proběhla velice oblíbená hra – vlajkovaná. Každá družinka má ohraničený kus území fáborky, ve kterém ukrývá vlajky (utěrky). Cílem je uhlídat si vlastní prostor a zároveň nepřátelům jejich vlajky ukradnout a přemístit k sobě. Je to vždy velká diskuze, jakou strategii zvolit a zároveň jak ji v reakci na stále se měnící situaci upravovat. Vznikají tak různé aliance a pakty, které se znenadání opět ruší. V celkovém počtu šesti základen je to skutečná bitka.

Naši gurmánští čarodějové nám dnes k obědu vykouzlili kuře na paprice s knedlíkem a znamenitou česnekovou polévku s krutony. Pro dnešek přidáváme i jednu jejich fotku :-)

Po poledním klidu jsme si zahráli hru „módní policie“. Na různých stanovištích po složení rozličných úkolů (nejoblíbenější – skřetí pitvoření a vyprávění vtipů) táborníci mohli získat papírek (1 bod), který pak museli donést na určené místo. Ale nic není jednoduché, že ano. Cestou na ně čekaly nástrahy v podobě Hobitů, kteří na ně útočili. Aby se jim mohli ubránit, stačilo mít v ruce botu. Ale to pořád nestačilo. Mít v ruce botu je tak trochu mimo módu, což se nelíbilo Nazghulum. Vyžadovalo to tedy značné úsilí proplouvat mezi Hobity a Nazghuly a nasbírat co nejvíce bodů pro svůj oddíl.

A když už jsem u těch oddílů, je na čase vám představit jednotlivé názvy/barvy (pozdě, ale přece!)

 1. oddíl – vínová – Glumovi miláčci
 2. oddíl – červená - Nazghulové
 3. oddíl – světlemodrá – Společenstvo prstenu
 4. oddíl – zelená - Errebor
 5. oddíl – žlutá - Auroni
 6. oddíl – oranžová – Enti

Dnes také proběhlo asi první večerní osobní volno. Jako i v minulých letech jsou hitem vybiša (všichni proti všem) a bužírky..

Na večerním nástupu jsme si vyhodnotili pořadí v jednotlivých hrách, oddřepovali ztráty a nálezy a rozdali tunu megabalíků sladkostí. Také už máme tři táborníky, co splnili bobříka mlčení (nepromluvit 24 hodin v kuse). A před spaním teď dokoukáváme druhou část prvního dílu Pána prstenů – Společenstvo prstenu.

Fotogalerie zde.


6. Táborový den 9.7. 2016; sobota

Dnešní ráno jsme začali opět  rozcvičkou, což není nikdy na škodu. Jelikož jsme byli už od začátku čilí, zahráli jsme si rychlovku ještě před snídaní – oblékni si svého Hobita. Člen vítězného týmu měl na sobě kolem 40 ks oblečení. K snídani jsme měli rohlík s marmeládou.

I dopoledne jsme zůstali v táboře a zahráli si hru – ocasovaná. Týmy hrály pavoukem proti sobě. Každý měl za zády v gatích zastrčený ocas (utěrku) a svým protivníkům ji pak musel ukrást.

A pak ještě jednu rychlovku - písmena abecedy. Po vyhlášení písmene bylo nutné v časovém limitu ze svého stanu či okolí tábora donést co nejvíce věcí začínajících právě vna toto písmeno. Úklid stanu pak trval podstatně déle, než jindy.

K obědu bylo výtečné rizoto se strouhaným sýrem a frankfurtská polévka.

Na polední klid jsme se vyšplhali do kopce do lesa, kde jsme strávili zbytek odpoledne. Proběhla zde hra s čísly na tváři. Každý člen týmu měl na tváři napsané trojciferné číslo a musel si dávat velký pozor tak, aby toto číslo neodhalil špion ze sousední skupinky. Pokud se tak stalo, bylo potřeba si na základnu zajít pro nové. Ve fotogalerii naleznete spoustu rozličných nápadů, jak se před nepřítelem maskovat.

Zde bych opět vložila malou technickou poznámku, respektive vysvětlení. Opravdu se snažíme fotit každého při různých příležitostech. Sami nejlépe víte, že děcka jsou jak pytel blech. Navíc pokud mají za úkol se schovávat či běhat po lese, není v lidských silách je všechny vyfotit. Z každých pěti fotek jsou použitelné maximálně dvě. Děti jsou často v různých pozicích otočené, na sluníčku mají kšiltovky, takže jim není vidět do obličeje, popřípadě je fotka rozmazaná. Snažíme se je vybírat tak, aby fotka alespoň trochu za něco stála. Navíc tu máme skupinku převážně starších dětí, které hrají hru proti mně, a to, nenechat se za žádných okolností vyfotit. A bohužel se jim to k mojí smůle daří. Foťák než zaostří a blýskne, tak už jsou pryč. Proto se vám opravdu omlouváme a děkujeme za trpělivost, ono se to jednou podaří :-)

Čas do večeře byl vyplněný nácvikem divadla/scének.

Po večeři bylo krátké volno, kde samozřejmě nechyběla vybiša. Po krátkém nástupu, kde jsme vyhodnotili hry, rozdali emaily a oddřepovali si „ztráty a nálezy“ proběhla astronomická přednáška s promítáním. Čekáme už jen na vhodné podmínky, abychom mohli pozorovat oblohu přímo..

Fotogalerie zde.


7. Táborový den 10.7. 2016; neděle

Dnes je v plánu celodenní výlet do nedaleko okolí. Táborníci byli rozdělení do tří skupin (malí, střední a velcí) a podle svých schopností se vydají na průzkum.

Pár fotek z příprav zde.

Doplnění:

Počasí na výlet bylo vynikající. Na cestu každá skupinka vyfasovala chleba, salám, paštiku, ovoce a nějakou tu „energii sbalenou na cestu“.

Všechny skupinky šly převážně lesem, polem, mimo velké silnice. Nejmladší skupinka ušla 12 km. Cestou děcka museli několikrát překonávat potok a na konci hledali poklad – Gogouny (takové malé figurky pozn. naokraj). Prostřední pak šli 20 km a nejstarší 25 km. Co by to bylo za výlet, kdyby cestou nebyl obchod! To by snad nikdo nepřežil. Naštěstí v Horních Radslavicích či Horních Heřmanicích je už civilizace natolik vyspělá, že místní obchod táborové shopoholiky uspokojil.

K večeři byl řízek s bramborem.

Výlet se líbil, do tábora dorazili všichni unavení, nespálení a pouze s minimem puchýřů. Osobní volno tak bylo nasnadě.

A jako bonus na závěr – fotbalové promítání.


8.Táborový den 11.7. 2016; pondělí

Byl doplněný deník 7. táborového dne.

Dnes  nás ze stanu vyhnal pařák už hned po ránu. K snídani byl rohlík s medem, k svačině nektarinka, na oběd bramborová polévka a boloňské špagety. Na své si k večeři přišli milovníci vajíčkové pomazánky.

Od zvířat se kromě jiného lišíme tím, že umíme mluvit. Dobrá slovní zásoba není nikdy na škodu. Všichni jistě znáte hru Scrable. Naše táborová pravidla od těch deskových se vůbec neliší, pouze v jedné podstatné věci. To by bylo, aby v tom nebyl zase háček,že?!? V naší verzi se písmenka nefasují zadarmo, ale je potřeba si je získat plněním rozličných úkolů na různých stanovištích. Uvedu jich jen pár. Největší pozdvižení způsobilo stanoviště s názvem „prase“. Představte si kbelík, který je naplněný vším možným, od potočního bláta, přes kamínky, jehličí až po zbytky jídla ze vsakovačky (= díra v zemi, do které se hází a lejí zbytky jídla, na závěr se to vše zakope; letos se nám bohužel nepodařilo sehnat strávníky v podobě prasátek), ze kterého se musí vylovit drobný předmět. A věřte nebo ne, našla se spousta dobrovolníků, kteří se pro své kamarádi dokázali obětovat a důležitá a nejhodnotnější písmenka zde získat. Na dalším stanovišti probíhal souboj s vedoucím při zatloukání hřebíků. Kdo zatloukl hřebíčkovou hlavičku jako poslední, prohrál. Na jiném stanovišti byla potřeba trocha akrobacie. Celá skupinka se musela transformovat do tvaru dle zadání, např.: 8 nohou, 11 rukou, 3 kolena, 5 loktů, 1 nos a 2 břicha. Každá skupinka má počet členů v rozmezí 11 až 13. A to vše v časovém limitu a v tomto útvaru i vydržet :-)

Odpoledne jsme aplikovali nabyté poznatky z okolí naší Středozemě. Našim úkolem bylo schovat poklad, cestou kreslit mapu, podle které se pak druhá skupinka musela zorientovat a k pokladu dojít.

Ve volných chvílích pak pokračovalo pilování divadla.

Co se týče pořadí jednotlivých oddílů v celotáborové hře, tak na prvních třech místech je to velice těsné. Rozdíl je pouze jeden jediný bod. Nejlépe jsou na tom teď Enti.

Fotogalerie zde.

 


9.Táborový den 12.7. 2016; úterý

Oproti včerejšímu ránu nás dnes čekal pravý opak. Nadešel čas pláštěnek a holínek.

K snídani byl rohlík se šunkou, k obědu nudlová polévka a guláš a k večeři sýrová poma. Dopolední svačina byla však velké překvapení, podívejte se do galerie.

Dopoledne probíhalo opět mapování. Respektive zbylé skupinky si prohodily mapy a vydaly se hledat poklady. A jelikož se vše zvládlo rychle a úspěšně, proběhla ještě tradiční sportovní olympiáda. Samozřejmě nechyběl sprint na 50/100 metrů, delší běh 1/1,5km, hod kladivem, hod kládou a další. Vše podle věkových kategorií.

Odpoledne hra v lese – bude doplněno.

Poté se trochu zhoršilo počasí, ale nás nic nezaskočí. Jako „mokrou“ variantu programu jsme zvolili kino, je tedy za námi už druhý díl trilogie Pána prstenů – Dvě věže.

Po večeři byl ještě krátký čas na rychlé fintění a honem, honem na diskotéku!

Ikdyž popis je dnes trochu kratší, rozhodně dnešní den krátký a nudný nebyl..

Fotogelerie zde.


10.Táborový den 13.7. 2016; středa

K snídani byl rohlík se salámem, na oběd čočková polévka a čína s rýží (ikdyž by se do ešusu hodily spíše čínské hůlky, museli jsme si vystačit s běžným příborem) a k večeři chleba s marmeládou. Ke svačině klasicky tatranka a jablko.

Každý určitě znáte hru - Člověče, nezlob se! – ale víte, jak vypadá v lese a v 70ti hráčích? Na stromech jsou umístěné číslice 1 – 100. Každý tým hází kostkou a postupuje kupředu. Cestou ale čekají nástrahy. Někdy nemilé, někdy příjemné a někdy úkoly.

Po poledním klidu proběhl fáborkový běh neboli fáborkáč. Každý jednotlivec musel absolvovat trasu, která byla značená barevnými fáborky a samozřejmě na čas. Cestou byly různé zastávky, na kterých se opět plnily úkoly či prověřovaly znalosti táborníků. Dobrou zprávou je, že se nikdo neztratil :-)

Ve zbývajícím čase se opět pilně pracovalo na divadelních scénkách.

Jelikož nás počasí opět trochu zlobí, tak místo neřízené zábavy (osobního volna) opět promítáme a to závěrečný díl trilogie Pán prstenů – Návrat krále.

Fotogelerie zde.


11.Táborový den 14.7. 2016; čtvrtek

K snídani dnes byla houska s paštikou. Na oběd krémová květáková polévka a sekačka s bramborem. K večeři sýrovo-tvarohová pomazánka. K sváče sladký oplatek a jablko.

Dnešní den, co se týče počasí, byl také nic moc :-( Ale o to více jsme se snažili ho dětem zpříjemnit. Dnešní dopolední mokrá varianta programu proběhla v jídelně. Hráli se různé hry, např. elektrika: po obou stranách stolu sedí skupinka dětí a dívá se na druhou stranu, než ti první v řadě. Vedoucí hází mincí, padne-li dohodnutá strana mince, ti první, co mincí vidí buď vyšlou, nebo nevyšlou signál stisknutím ruky pod stolem. Vyhrává samozřejmě ta skupinka,  která pošle co nejrychleji elektrický proud od prvního k poslednímu. Zároveň prohrává i ta skupinka, která proud pošle, ikdyž neměla. Dále se hrály turnaje v piškvorkách, lodích, územíčkách. Nechybělo ani bingo a Doble. I na karban došlo. Menší děti byly ve vedlejší menší místnosti a kreslili a lepili si.

Po odpoledním klidu, jelikož počasí nám stále nepřálo, se v našem kině promítala druhá polovina trilogie Pán prstenů – Návrat krále.

A taky dnes probíhaly poslední kostýmové zkoušky a přípravy na divadlo, tak snad to již brzy vypukne.

Abychom se trochu zahřáli, proběhla taková blesková procházka. Jednotlivé skupinky se v plné polní (rozuměj v gumákách a pláštěnce) vydaly na kraťoučký pochod, na jehož konci obdržely zprávu, že se za hlasitého pění určité písně (aby se jim lépe šlapalo) mají urychleně vrátit do tábora, kde budou následovat další instrukce. K velkému překvapení je čekala zpráva, že minule předčasně ukončená diskotéka bude dnes pokračovat!

Fotogalerie zde.

 


 12.Táborový den 15.7. 2016; pátek

K snídani  byl rohlík s lovečákem, na oběd hrachová polévka a těstoviny na sladko (s cukrem a mákem) nebo na slano (salám, kečup) a k večeři párek v rohlíku (s kečupem/hořčicí). Fronta na přídavky se otočila několikrát!

V dnešní fotogalerii je i pár fotek ze včerejšího a dnešního pozorování. Není jich moc, jelikož fotit ve tmě se musí s bleskem a ten pak bohužel pozorovatele oslňuje.

Dopoledne proběhl nácvik na ufobal (trénování házení s létacím talířem).

Odpoledne se pak neslo v duchu zábavy – divadel. Pokud se nám to podaří datově upravit, někam je nahrajeme a budou ke stažení.

Vyrazili jsme také do lesa se trochu proběhnout. Společenstvo prstenu bylo napadeno skřety. Na Hobity (s fáborky) zaútočili skřeti, kteří měli na obličeji černou a bílou Sarumanovu ruku. Vojsko vyzývá Sarumana (video, heslo znas).

Na nástupu proběhlo vyhodnocení her; rozdávání pošty (dřepování za balíčky); ocenění těch, co si ve stanu uklízí a těch, kteří zvládli 24hodinového bobříka. Někteří dokonce podruhé!!!!

V osobním volnu se v krátkém zápase utkali vedoucí s nejstaršími dětmi ve fotbale. A světe div se, vyhráli děcka! Ale až na penalty… :-)

Fotogalerie zde.

 

 


 13.Táborový den 16.7. 2016; sobota

Super zpráva! Povedlo se nám zkonvertovat videa divadel, po oddílech si je můžete stahovat zde (heslo znas):

 1. oddíl – vínová – Glumovi miláčci
 2. oddíl – červená - Nazghulové
 3. oddíl – světlemodrá – Společenstvo prstenu
 4. oddíl – zelená - Errebor
 5. oddíl – žlutá - Auroni
 6. oddíl – oranžová – Enti

Ke snídani rohlík s medem, na oběd kuřecí vývar a svíčková s knedlema. A k večeři byla rybičková pomazánka. Kuchaři, z obavy, že by to některé strávníky mohlo odradit, tuto pomazánku přejmenovali na jelení paštiku. Ale nebyl důvod se strachovat. Čím je tábor delší, tím roste apetit jedlíků a ti doslova spasou vše, co před nimi neuteče. Ke svačině oplatek a ovoce.

 

Dopoledne jsme si dali krátkou hru v lese. Bylo potřeba nasbírat si pořádnou zbroj, která se určitě bude časem hodit.

 

 

Dnešní den se nesl v turnajovém duchu. Po nácviku házení s Ufem proběhl na louce turnaj. Na závěr jako poslední utkání si to rozdali děcka s vedoucími. Tentokrát si vedoucí náladu spravili a děckám to pěkně natřeli :-)

Jelikož je sobota, žádné dřepování za balíčky se nekonalo, rozdali jsme pouze emaily.

Právě teď probíhá neřízené osobní volno a čekáme už jen na soumrak, abychom si mohli dát další noční hru…

Fotogalerie zde.

 


  14.Táborový den 17.7. 2016; neděle


… soumraku jsme se dočkali, tak noční hra dopadla úspěšně. Omluvte velice nízkou kvalitu fotek, ale za prvé, foťák to nedává a za druhé – focení při této hře je jedině na škodu. Úkolem táborníků bylo se nepozorovaně vplížit do tábora, donést lísteček se jménem svého oddílu na konkrétní místo a nenechat se přitom lapit světlem baterky vedoucího. Ani vyhlášení fotomodelové nebyli tentokrát rádi… :-)

Dnes měl být opět den s pěkným počasím, tak jsme ho využili na celodenní výlet,  v pořadí už druhý. Podívejte se na fotky, jak to vypadalo PŘED a PO.

Záznam trasy pochodu nejmenších dětí naleznete také ve fotogalerii. Cestou se stavili na hřišti, kde se dost vyřídili.

Střední skupinka šla údolím Balinského potoka směr VELMEZ (Velké Meziříčí) do místní Billy. Mekka pro naše táborníky.

Skupinka nejstarších se vydala na ještě obšírnější průzkum okolí než posledně. Tentokrát cca 27 km. A bez obchodu. Brblali teda dost, ale alespoň se pěkně prošli na čerstvém vzduchu.

Zbytek vedoucích měl dnes odpočinkový den, poté, co opět naškrábali tunu brambor k večeři. K bramborám byl řízek, nebo k řízku brambory?

V dnešní fotografii si přijdou na své i maminky a tatínkové vedoucích, kteří dnes pózovali vostošest.

Ikdyž se celý den bylo mimo tábor, neznamená to, že bychom si přestali uklízet ve stanech. Musím konstatovat, že oproti loňsku vidím u některých jedinců výrazné zlepšení! Letecký den jsme tu měli asi jen jeden a to dobrovolný.

Ve chvíli volna před večeří proběhli malé bojůvky. Nejednalo se o žádnou organizovanou bodovanou hru do celotáborovky a přesto se účastnil téměř každý.

Teď už jen měníme jídelnu na kinosál. Pustíme si Gravitaci se Sandrou Bullock a Georgem Cloonym. Tak oprava, proběhlo pár minut Hobita, ale zjistili jsme, že je to druhý díl a první bohužel nemáme. Tak právě běží divadla (z předchozích dní).

Fotogalerie zde.


  15. Táborový den 18.7. 2016; pondělí

 K snídani jsme měli makovec s kakaem. Na oběd Buccatini a la Carbonara a vývar. Na večeři mix pomazánek sýrová a budapešťská. Ke svačině puding a okurek.

 

Dopoledne proběhla v lesíku postřehovka. Po jednom děcka chodily jednou stezkou, na které se vyskytovaly věci, které se běžně v lese nevyskytují, no, posuďte sami. Čas do oběda jsme vyplnili nácvikem vystoupení na talentovou show „Středozem má talent“.

Odpolední klid jsme strávili ve stínu lesíka kousek za táborem, kde děti odpočívaly a docvičovaly si svá vystoupení.

Odpoledne naše zvědy přepadla skřetí hlídka, která ukradla zprávu nám určenou a po malých kouscích ji rozházela po lese, tudíž jsme museli skládat zprávu tak, že na každém stromě bylo písmeno s číslem. Celkově zpráva obsahovala 135 písmen, ale to jsme zvládli jakoby nic a zprávu jsme s úspěchem všichni složili. Druhou část odpoledne jsme vyplnili sběrem částí výzbroje pro vojáky. Bohužel jsme měli svázané ruce a tak jsme části výstroje sbírali ústy. Nakonec jsme svoji armádu vyzbrojili.

Po večeři následovala talentová show „Středozem má talent“ která slavila veliký úspěch. Účastnili se jak jednotlivci, skupiny, tak i celé oddíly. Rozhodování o tom, kdo byl lepší, bylo velmi složité, ale nakonec to porota zvládla a vyhodnotila výsledky přesně podle očekávání.

Diskotéka plná dámských, pánských i obojetných volenek společně s moderní taneční muzikou zakončila dnešní večer plný dětské radosti a smíchu.

Fotogalerie zde.

 


   16. Táborový den 19.7. 2016; úterý

Na úvodní stránce jsme pro vás připravili informace o odjezdech. Překontrolujte, prosím, seznamy děcek z jednotlivých měst, zda je takto v pořádku, aby nedošlo k nějakému omylu. Děkujeme předem.

Ke snídani jsme měli rohlík s máslem a lovečákem. K obědu brokolicový krém a rajskou se sekačkou a knedlíkem. Na večeři pak brgul. Ke svačině oplatek a jogurt.

Jelikož Kraj je velmi rozlehlý, je potřeba se snadno a rychle přepravovat na velké vzdálenosti. Dnešním naším dopoledním úkolem bylo sestrojit pouze z přírodních materiálů povozy a absolvovat s nimi určenou trať na čas a přitom bezpečně a bez rozbití povovzu.

Před obědem jsme ještě stihli hru „torpéda“ na louce. Děcka stojí v zástupu a všichni mají zavázané oči až na toho posledního, který celé torpédo řídí povely – stisknutím levého ramene pro odbočení do leva a stisknutím pravého ramene pro odbočení doprava. Cílem je sestřelit ostatní vypuštěním torpéda (dvojstisk). Jak děcka stojí v řadě, předávají si je zezadu dopředu.

Odpoledne jsme po lese sbírali jednotlivé suroviny (kamení, dřevo, zlato, železo) a stavěli z nich budovy různých hodnot, abychom si vybudovali vyspělé vesnice. V tom nám bohužel bránil jeden Nazghul a temný rytíř.

Po vynikajícím brgulu se celý tábor sbalil a vydal se do lesa/na louku na nocování pod šírákem :-)

Za zmínku ještě stojí ranní návštěva hygieničky, kterou jsme ustáli bez ztráty kytičky!

Fotogalerie zde.

 


   17.Táborový den 20.7. 2016; středa

Na úvodní stránce jsme pro vás připravili informace o odjezdech. Překontrolujte, prosím, seznamy děcek z jednotlivých měst, zda je takto v pořádku, aby nedošlo k nějakému omylu. Děkujeme předem.

Dnešní dobrou zprávou je, že se nám z lesa vrátili všichni. Zima prý nebyla, jen ta zem je tvrdá :-)

Ke snídani hermelínová pomazánka s rohlíkem. Na oběd zeleninový vývar a pangas s kaší. K večeři paštika s chlebem. Na svačinu v letím parnu osvěžující melák a sladký oplatek.

Opět nadešel čas bránit své území, tak jsme si zopakovali hru vlajkovanou. Jen s tím rozdílem, že místo útočníků a obránců měl každý své číslo (1-6). A potkali-li se dvě čísla, souboj vyhrálo to vyšší. Pouze 1nička brala 6tku.

Odpoledne po poledním klidu, který probíhal hnedle za táborem jsme se v horkém dni museli trochu schladit. Oproti našim klasickým vodním hrám, které všichni s napětím očekávali, jsme měli letos novinku. Aniž by kdokoliv cokoliv tušil, oddíly nastoupily vedle sebe do řady. Před nimi se objevily lavory s vodou a o kus dál prázdné lavory. A hádejte, co asi bylo cílem. Boty a čepice byly samozřejmostí, odvážlivci sundavali i kusy oblečení, ani plná pusa nebyla výjimkou! Voda se prostě přenášela, jak jen to šlo.

Pak proběhl boj o Minas Tirith, Skřeti proti Rohanským jezdcům. Klasická Středozemní jatka prostě.

Zásoby jídla se nám tenčí, tak jsme museli také přiložit ruku k dílu. Po lese se nám tu naštěstí prohání jeleni, lišky, kanci, daňci a nějaká ta slepice, tak jsme se vydali na lov.

Zbytek večera proběhlo osobní volno, ve kterém si opět vedoucí zahráli fotbal proti děckám.

Počasí nám dnes přeje, obloha je jasná, tak pozorujeme..

Fotogalerie zde.

 


   18.Táborový den 21.7. 2016; čtvrtek

Na úvodní stránce jsme pro vás připravili informace o odjezdech. Překontrolujte, prosím, seznamy děcek z jednotlivých měst, zda je takto v pořádku, aby nedošlo k nějakému omylu. Děkujeme předem.

 

Ke snídani jsme měli rohlíky s loveckým salámem. K obědu poté byl vývar a nudle s mákem. Na večeři jsme si udělali buřty na ohni. Ke svačině jsme měli termix a oplatek.

Dopoledne jsme začali hrou pevnost Boyard, kde bylo v táboře i jeho okolí rozmístěno 6 stanovišť, na kterých děti plnily různé úkoly. Byla zde studna přání, Odulina síť, hřebík do flašky, golf, medvěd Brtník a držení kolíčků. Za každý nesplněný pokus šlo jedno dítě do žaláře, kde si ho musel oddíl následně vyzvednout. Pokud úkol na daném stanovišti splnily, obdrželi klíč, díky kterému vždy získaly nějakou nápovědu na vyluštění tajné hádanky. Po hře probíhal velký úklid herních prostorů, tedy lesa, louky a tábora samotného.

Polední klid jsme strávili v lesíku hned u tábora, kde děti odpočívaly, vyměňovaly si kontakty a hrály různé karetní hry.

Herní odpoledne nám začalo dobýváním Černé brány Mordoru, kde uprostřed tábora vyrostlo veliké opevnění a za ním se vyrojila armáda skřetů v čele s trolem před hlavní bránou a dvěma Nazghúly. Děti obdržely podle bodů v celotáborové hře do oddílů meče a štíty. Taktéž dostaly beranidlo a žebře. Beranidlo sloužilo na prolomení hlavní hradby, žebříky pak následně na zdolávání hradeb. Aragorn vedl do poslední bitvy oddíly děcek statečně. Začátkem byly brány Mordoru velice dobře bráněny, ale objevilo se několik nepozorných skulinek, kterých děti odhodlaně využily a tak pronikly přes bránu a hradby, vybrakovaly, co se dalo a zničily tak poslední Sauronovu državu a tak bylo zlo poraženo.  

Celotáborová hra byla dohrána a to s výsledkem:

1) Auroni

2) Enti

3) Glumovi Milášci

4) Společenstvo Prstenů

5) Errebor

6) Nazghúlové

Ve zbytku podvečera jsme balili kufry a následovala poslední táborová diskotéka, kde se ještě pořád skáče, zpívá a plouží.

Bohužel nás právě teď zastihl velký déšť, poslední výzva tohoto tábora. Zastrašit se nedáme a pokusíme se to do zítra zvládnout v suchu.

Fotogalerie zde.

 


   19.Táborový den 22.7. 2016; pátek

Tak už i poslední den tábora je za námi. Z větší části jsme ho strávili především úklidem tábořiště a dobalováním osobních věcí.

První z tábora odjeli Pražáci do Jihlavy, pak se bus vrátil pro Brněnskou a Znojemskou kliku.

Snad každý dorazil na správné místo určení.. každopádně pár věcí očividně ne, zde odkaz na ztráty&nálezy :-D Udělejte si tedy deset dřepů a pošlete svou adresu na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Rozloučili jsme se klasickou snídaní - rohlíkem se sališem.

Pevně věřím, že se letošní tábor líbil a těšíme se na další rok! :-)

P. S. Na Libochové je pořád ještě pár volných míst!!


Fotogalerie tábora Uhřínov 2016


 Informace k odjezdu autobusů z tábora do cílových měst:

Ukončení v pátek  22.7. 2016 z tábora.

Táborový telefon: 607 419 965

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znojmo - příjezd v pátek  22.7. 2016 cca 14:00 - 14:30 hod

Autobusové nádraží výstupní zastávka číslo 15.

Místo nástupu ve Znojmě Místo nástupu ve Znojmě odkaz na mapu příjezdu do Znojma

vedoucí znojemské přepravy:

Ondra Zoufalý - mob. 733 53 76 05

Bruno Matula - mob. 732 81 99 98

Barbora Geržová
Aneta Geržová
Veronika Hudečková
Belinda Kuchťáková
Hynek Matula
Alžběta Poláčková
Julie Střihavková
Miriam Střihavková
Ellen Střihavková
Jana Švandová
Anna Veškrnová

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brno :

příjezd v pátek 22.7. 2016 cca 12:45 - 13:00

Příjezd Brno venkovní parkoviště u OC Futurum  ul.Vídeňská 132/100  Brno, Dolní Heršpice

  https://mapy.cz/s/NL1p  ;

 • Ondřej Teplý - 737 57 75 41;

Jan Bednařík
Monika Brumovská
Žaneta Brumovská
Adéla Černá
Klára Dosedlová
Tomáš Dřevěný
Kuba Dřevěný
Vojta Dřevěný
Veronika Havlíčková
Jolana Havlíčková
Patrik Klinga
Jaromír Kočař
Tereza Kočařová
Kristýna Korduljakova
Jana Kuchyňková
Natálie Malcová
Aneta Pechová
Jan Peka
Kamila Peková
Klára Pokorná
Ema Pokorná
Jan Pokorný
Jakub Růžička
Nela Svobodová
Ondřej Sýkora
Nikol Trundová
Matěj Vávra
Jan Verner
Veronika Vernerova
Adéla Veverková

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praha: příjezd v pátek  22.7. 2016  ve 12:20 hod.

autobusové nádraží Praha Florenc

Nástup Praha Místo nástupu v Praze

 

Fáze Měsíce

Vnitřní planety

Počasí

Táborové obrázky